Quote Originally Posted by marin2405 View Post
Ja bi uzeo mozda nesto, javi kada dobijes odgovor za transport i carinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Eto me..

Nisu mi dali konkretan odgovor koji su postotci u pitanju nego samo finalnu cifru, ali pretpostavljam da je isto kao i za US i svaku zemlju van EU, odnosno 10% carina i 19% PDVa, a prijevoz je oko 2000.

Uglavnom, pitao sam ih za gore navedeni M3 od cirka 20M tog nekog korejskog novca (12200).



Ako idemo osnovnoskolskom matematikom:


M3 12200 + shipping recimo 2000 = 14200

14200 + 10% carina = 15620

15620 + 19% PDV = 18588


Okvirna cifra koju oni traze je nekih 19500-20000, ovisno o tecaju tog cudnovatog korejskog novca na dan kupovine.

Za tu razliku od 1000-1500 firma na licu mjesta pretrese auto, prebaci ga do broda, sa broda kod sebe u garazu, te odradi komplet papirologiju da se moze sa autom otic na TV i regat ga, vise nego fer usluga za tu cijenu.
Plus sto oni imaju pristup nekim drazbama koje mi civili ne mozemo vidjet.


U svakom slucaju zanimljiva prica, obzirom na cijene slicnih auta po DE.
Najjeftiniji trenutno na trzistu, izraubani US import sa salvage title i 300tkm je 25k,, prvi US import a de je iole uredan 32k. Dodje mi da placem kad se sjetim koliko sam dao za svog pred 3 i pol godine


A sad nagovaranje supruge i smisljanje mjesta

Sent from my SM-S918B using Tapatalk