Quote Originally Posted by BMW_Motorsport View Post
ako hoces nekome dati 1200€ plaću to te mjesečno košta 2050€ (850€ uzme država)
ako uzmeš u obzir blagdane i godišnji, tebe taj čovjek dnevno košta 110€, bez prehrane,bez prijevoza, i bez bolovanja
a on dobije jedva 60 na dan

glupo je spomenuti, ali nek uđe u kalkulaciju. firma mora naplatiti 2000+ 500€ pdv da bi radniku isplatila tu plaću. a radnik kad potroši tu plaću plati 240€ pdva.

država ubere 1600€ na takvom primjeru.

nije sav problem u lopovskom narodu, nego je lopovska država školovala narod.
Znam ja to sve dobro, sad napravi istu kalkulaciju za placu nez 1000e i 300e na ruke... koliko je tu gazda ustedia na godisnjoj razini? Jako malo. A za mene je lopov i za 300 i za 3.000.000, s tim da za 300 je i glup a za 3.000.000 mogu razumit...
I sto cemo s ovima kod kojih nema na crno i nema isplata ispod stola? Oni nek kradu il idu na bolovanje il jednostavno isele iz hr?
Iako slazem se svaka strana ima 2 medalje, al ako nemozes poslovati normalno i u plusu mozes se okusat ko radnik za dobru placu, s dobrim znanjem moze bit dosta visoka i brige te, al neznan da san vidia nekog fa je zatvoria obrt/doo i isa negdi radit... (ne mislim tu na tebe neg opcenito, samo je replika na tvoj post pa eto)