-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
Darjan
Najveći napredak u zadnjih dvadesetak godina autoindustrije je u mjenjačima, sigurnosti i zvučnoj izolaciji.
Sa ovim se moram sloziti kad sam.vozio novu jedinicu 130d tamo negde 2015-2016 sa nekim visebrzinskim automatikom pomisao mi je bila kako bi to bila tiptop getriba za e28, kad krenem uskoro u obnovu svog e28 nabit cu mu bolju zvuvnu izolaciju svakako
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
v3kac
Tu sam samo da komuniciramo cinjenicama i konkretnim primjerima ovo moja baba imala kraca joj noga cipiranje kurac palac to su babske price.
Pretpostavljam da se ovo odnosi na mene..nije ni baba,ni od susjedovog strica ujak itd..nego moj otac tako sam svakodnevno ima pristup autu. Koji je bija u original stanju i ne previse km kako si ti navika vozati te karampane u koje se zdusno kunes. Trudim se biti max pristojan ali sve mi se vise cini da imas nekih ozbiljnih problema..zivio ti meni i da Bog da imas 10 m21 u dvoru ako te toliko vesele [emoji112]
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
v3kac
Tebi je mozak na losem dopu.
Da m21 ima manju korisnost od modernijih motora ima sigurno, ali da su moderni motori sa programiranim vijekom trajanja i budali ko ti bi valjda trebalo biti jasno.
Ja ti nemogu pomoci svima su vrata od skole bila otvorena.
Zasto si se ti pronasao u mom opisu? :)
Palis se ko M21
Poslano sa mog SM-N980F koristeći Tapatalk
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Svi ce ti motori vrtit kilometre samo je pitanje po kojoj cijeni :)
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
Luka_ri
Po čemu? Brzini šaltanja, trajnosti ili mogućnosti tuninga?
Najveći problem tih getriba je što su stare i razjahane. Da je usporediti novu sa novom, sumnjam da bi itko primjetio značajnu razliku kod 6HP. 8HP je neki drugi svijet, iako po meni prenaglašen.
Direktna usporedba moj i prijateljev, znaci e61 oba, 535d oba, moj FL, njegov PFL. Moj 300tkm, njegov kupljen od strica koji ga je novog kupio, 240 tkm. Njegova getriba servisirana nedavno, moja tko zna kad, ali po vrijednostima u super stanju. U isto vrijeme stavili xhp software.
Bez i sa xhp, razlike su noć i dan. Razlika od njegove do moje je kao od moje do 8hp.
Tolika je razlika da bih radije imao 525d Lci nego 535d PFL, a nije da mi je svejedno što se tiče snage auta.
Reci da ne bi primijetio razliku između getriba da su nove je jako hrabro, pa pfl u 3oj brzinu vozi na 1500 okretaja minimum, gdje Lci vozi na 1100 okretaja. Da ne pričamo kad kao na mom imaš Sportgetriebe, razlika u brzini saltanja je OGROMNA.
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
v3kac
Sa ovim se moram sloziti kad sam.vozio novu jedinicu 130d tamo negde 2015-2016 sa nekim visebrzinskim automatikom pomisao mi je bila kako bi to bila tiptop getriba za e28, kad krenem uskoro u obnovu svog e28 nabit cu mu bolju zvuvnu izolaciju svakako
130d nikada nije postojala…
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
luka92
Zasto si se ti pronasao u mom opisu? :)
Palis se ko M21
Poslano sa mog SM-N980F koristeći Tapatalk
Ma kakvi, ovaj se lako pali, M21 treba triput čekati lampicu od grijača da upali.
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
v3kac
Tebi je mozak na losem dopu.
Da m21 ima manju korisnost od modernijih motora ima sigurno, ali da su moderni motori sa programiranim vijekom trajanja i budali ko ti bi valjda trebalo biti jasno.
Ja ti nemogu pomoci svima su vrata od skole bila otvorena.
Nažalost u današnje vrijeme je svima i tipkovnica dostupna.
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Moj m21 je palio i bez grijaca. Vidim da je sad za prodaju negdi u Kaštelima.
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Ja sam imao oba.. E39 530dA sa 193ks i E60 525dA sa 197 KS..
Oba su jedna od najboljih BMW motora ikad.. kvalitetni, štedljivi, a opet imaju dovoljno snage za voziti se normalno.. znamo svi za M57 i usisne leptire, osim toga bulletproof motor.. ovaj od 197ks nema taj problem.. samo servis redovan i nema brige, grijači i sl stvari smatram pod normalan servis.. što se tiče automatske Getriebe, to je 5 brzina VS 6 brzina... Bolji je ovaj sa 6 brzina, novija tehnologija, brzi je, fino se vozi..
Koji god da čovjek uzme, ako je u dobrom stanju i nema 1mil km neće pogriješiti, jbg traži svoje svaki , ali za uzvrat se dobije puno.. 10K€ za E60 sa 200tkm.. :eek1:
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
15 godina ja taj E60 525d, 3.0 kod mene, vanuredovni kvarovi u tih 15god, alternator, dpf. Jedino što sam do sad ( i to ove godine ) na trapu mjenjao su seleni na prednjim vilicama, prednje leitungi kočnica, karter getribe ( lagano slinio pa me živciralo), dihtungi na interkuleru slinili , i dao reparirat zadnju lijevu poluosovinu sa tekućim metalom jer isto lagano slinila. Sad nema ni trunke ulja gdje ne mora biti:laugh:.
I da ne zaboravim auto ima sad cca 255k km.
Neću ga prodavat sigurno još par godina....
Ekstra zahvalan auto što se tiče potrošnje i održavanja, udobnosti itd.... samo moje mišljenje....
Sve ostalo su bili redovni servisi, naravno sve u ovlaštenom kod Bagija, drugog mehaničara taj auto nije vidio, i dok je pod mojom rukom ni neće:laugh:
Slabo km radim s njim u zadnje vrijeme, pa će još izdražt 20 godina:laugh:
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Ja sam prije 2 i pol godine uzeo E60 3.0d 160kw sa 330k na satu, vozio ga 2god i prodao ga sa 400k, kad sam ga tek uzeo skinuo sam klapne, preventivno promjenio (nisam morao) remenicu, remenove, rolere, stavio gewinde, gume, kasnije promjenio i set kvacila i hardy gumu jer sam ubio zamajac vozeci ga kao da nije moj, remapiran na 260+ks i isao je kao blesav, mjenjao ulje 3x godisnje svakih 10k km.. i u tom razdoblju nikad nije stucnuo niti se ikad upalila ikakva lampica ili greska. A sve dijelove koje sam skinuo i provjerio su bili tvornicki dot, znaci da je prvi vlasnik do 330k vozio i samo radio redovne servise svakih 20-25k km, nista vise. A da ne kazem da sam o E60 samo slusao lose price i mnogo sam se radi toga dvoumio da ga uzmem.
A o voznim osobinama tog auta ne treba ni govorit, tesko ima limuzina koja se tako lijepo vozi i lezi na cesti. Ne bih ga prodao da mi ga ljetos nije ubio led pa sam izgubio volju da ga sredjivam. Sad je kod frenda i dan danas ide kao nov.
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
E6x linija je vjerojatno podcijenjena zbog izgleda koji je oduvijek bio predmet rasprave... iako, većinom su to zgaženi primjerci koji traže ozbiljno ulaganje da bi bili u vrhunskom stanju pa ni ne vrijede više od 5-7 k€.
A ako imaš vrhunski primjerak ili neki dovedeš do stanja da je tip top onda ga ni ne prodaješ jer je stvarno besmisleno...
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Sad mu je duša na maksimalnim vrijednostima :D
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Sad kad je postao dostupan svima, dobio je dušu :D
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
Luka_ri
E6x linija je vjerojatno podcijenjena zbog izgleda koji je oduvijek bio predmet rasprave... iako, većinom su to zgaženi primjerci koji traže ozbiljno ulaganje da bi bili u vrhunskom stanju pa ni ne vrijede više od 5-7 k€.
A ako imaš vrhunski primjerak ili neki dovedeš do stanja da je tip top onda ga ni ne prodaješ jer je stvarno besmisleno...
Pa ima i toga oko izgleda, iako danas taj auto izgleda vrhunski, lomim vrat i danas kad vidim neki M pack na lijepi oem felgama.
Sto se odrzavanja tice problem je sto vecina ima sigurno debelo preko 500k bez da se ulagalo mnogo ljubavi u njega u tom razdoblju.
Kako sam prije njega imao E39 imao sam neku direktnu uporedbu u glavi oko neki stvari, i E60 je u svakom slucaju bolji auto, limarijski je rjesen svaki problem koji je E39 imao, a mehanicki je jednako dobar, osim par sitnica koje treba u startu rijesiti (kao i na E39), a sami ovjes, lezanje i upravljivost je daleko bolje na E60 i na osjecaj je pravi BMW kao i E39, koliko god svi pricali drugacije.
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Hahahahahahahah, e60 fan klub.
Poslano sa mog SM-N980F koristeći Tapatalk
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
SoundLunatic
Pa ima i toga oko izgleda, iako danas taj auto izgleda vrhunski, lomim vrat i danas kad vidim neki M pack na lijepi oem felgama.
Sto se odrzavanja tice problem je sto vecina ima sigurno debelo preko 500k bez da se ulagalo mnogo ljubavi u njega u tom razdoblju.
Kako sam prije njega imao E39 imao sam neku direktnu uporedbu u glavi oko neki stvari, i E60 je u svakom slucaju bolji auto, limarijski je rjesen svaki problem koji je E39 imao, a mehanicki je jednako dobar, osim par sitnica koje treba u startu rijesiti (kao i na E39), a sami ovjes, lezanje i upravljivost je daleko bolje na E60 i na osjecaj je pravi BMW kao i E39, koliko god svi pricali drugacije.
Iako bih volio da je obrnuto, meni se E39 vozi više kao Bmw, lakše baci i veseliji mu je zadnji kraj nego na E60, E60 je tu malo težeg nosa nekako.
Imao sam 6 E39ki (i 2 x E61) i svaka je bila takva, znači nije do ovjesa, guma ili tako nečeg....
Quote:
Originally Posted by
luka92
Hahahahahahahah, e60 fan klub.
Poslano sa mog SM-N980F koristeći Tapatalk
Ne bogohuli sad kad si prešao na F10 😂😋
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Kud smo mi dosli kad su 5ice pravi vozacki auti :) :)
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
Mouse-RI
Kud smo mi dosli kad su 5ice pravi vozacki auti :) :)
Kazem sto se limuzina tice. :laugh:
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
Mouse-RI
130d nikada nije postojala…
Tako je, u pitanju je bio f20 rentacar preuzimanje novih, nisam više siguran mislio sam da je bio 3.0d, možda je neki drugi auto taj dan bio 3.0d, u sječanju mi je ostala prije svega odlična getriba i to je ono čega se sjećam iz f20.
Quote:
Originally Posted by
bglIS18
Pretpostavljam da se ovo odnosi na mene..nije ni baba,ni od susjedovog strica ujak itd..nego moj otac tako sam svakodnevno ima pristup autu. Koji je bija u original stanju i ne previse km kako si ti navika vozati te karampane u koje se zdusno kunes. Trudim se biti max pristojan ali sve mi se vise cini da imas nekih ozbiljnih problema..zivio ti meni i da Bog da imas 10 m21 u dvoru ako te toliko vesele [emoji112]
Hvala na ljepim željama, i ja Vama kolega želim samo jedan m21 da malo poživite bez briga hoće otpasti gumena remenica, ili se raspasti plivajući, ili hoće dio od reciklirane plastike nakon 15 godina popustiti na sve strane.
Vozio sam i top i kante, pod kante mislim na auto koji na parkingu mami uzdahe a stalno kamatari.
Najčudnije je kaj 2 top auta koje smo imali su izvana izgledali kao kante a vozili na kraj svijeta. Mislim na M21 i hdi radni auto.
Quote:
Originally Posted by
Luka
Ma kakvi, ovaj se lako pali, M21 treba triput čekati lampicu od grijača da upali.
Quote:
Originally Posted by
night rider
Moj m21 je palio i bez grijaca. Vidim da je sad za prodaju negdi u Kaštelima.
kolega je odgovorio, samo iskustva iz prve ruke su poželjna.
Quote:
Originally Posted by
irmascher
Sad mu je duša na maksimalnim vrijednostima :D
Naravno treba se tarasiti dreka a to se više ne izvozi niti u zemlje 4 svijeta.
To niti u Bocvani gangsteri ne voze
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Sad sam se sjetio da sam imao 2 m21. Jedan turbo. Jedan ne. Obadva su palili bez grijaca. Kad pregori onaj osigurac koji je isti ko na golf jedinici.
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
BMW 760Li 6.6 Xdrive 612ks individual manufaktur V12 (Po dogovoru)
https://www.olx.ba/r/49231274/2803862
E ovo je full oprema! :)
U izgled ne ulazim, ali ova kolicina oprema i 6.6 motor, respekt[emoji3590]
Poslano sa mog SM-N980F koristeći Tapatalk
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Ovi su deff najjaca trgovina hahahha
A oglase ne triba spominjati,full maxx top sve [emoji41]
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Ovo stvarno treba uzet hitno dok se ne proda. Da sam bliže odma bi krenio po njega.
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Pogotovo sa proslavljenim 2.2 dci
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Sve cijene su mu na xx.970€ :laugh:
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
… al je full oprema zato… :laugh:
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Pa to nam je kolega sa foruma, sta ste vec zaboravili?
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Evo nešto zanimljivo... nisam ni znao da ima F11 550i još je rwd 😀
BMW 550i Touring Steptronic M-Sportpaket, 11.2012 / CHF 12'500.–, Automat sequentiell, Benzin, Kombi, 408 PS, schwarz mét., Occasion
https://www.autoscout24.ch/9731238?u...urce=app_share
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
Mouse-RI
Kud smo mi dosli kad su 5ice pravi vozacki auti :) :)
Jasno ko dan: dobrodošli u zrele godine.
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Kako mi je ovo vozilo jebeno
jesino je sranje sto je iznutra FIAT
https://www.subito.it/vi/449317463.h...isplay_336x280
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
Quote:
Originally Posted by
Shogun
Odlican, savrseno trece vozilo. Bas je j...
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
ovaj bijeli mi je ljepsi
i korisniji ima cestovne gume
ja bi mu dodao
vitlo , kuku, krovne nosace, lightbar, doorstepse
sranje mi je sto je dvoja vrata, i ima bezvezan infotament
https://www.subito.it/vi/446652175.h...AAC5TMHHIKZy9w
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
.. za fiata jako dobro drži cijenu... :laugh:
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
-
Re: ***Index, Čačkalo, Plavi oglasnik & Co*** - Oglasi i komentari
https://www.njuskalo.hr/auti/mercede...oglas-38315679
Baš prekrasan...ah
Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk