PDA

View Full Version : Dieselpartikelfilter (DPF)

e60d
23.04.2017, 09:06
Pozdrav ekipa!
Imam jos jedno pitanje vezano za filter čestica.
Zanima me ako bi DPF skinuo dole,razrezao filter,izvadio sve sto bude u njemu znaci da on bude prazan unutra i na kraju zavario Nazad taj dio gdje sam ga otvorio,dali bi onda izbacivo grešku na kompjuteru iako svi senzori ostaju na njemu,auto je 2005g 525d 177ks.
Hvala 😊

Devil
23.04.2017, 12:59
Moras ga i softverski ugasit da ne izbaciva gresku

grk
28.04.2017, 12:45
Da, ako ga softverski na isključiš neće se isključiti sam po sebi.

Pričao sam s automehaničarom o DPF-u. Kaže gospodin da je zapravo najveći problem za DPF kratke relacije. Kad se krene u regeneraciju i napuni gorivo za povećanje temperature ti taman ugasiš motor i tako unedogled. Inače ne bi smjelo biti problema ako se povremeno provozaš na otvorenoj cesti iznad 2500 okretaja.

Zanimaju me tvoja iskustva?

BMW320i
02.09.2018, 20:18
Evo sad će godina dana da sam dobio službeni auto sa tim famoznim DPF . Iz početka se stalno palila regeneracija, a često prije nego sam došao na cilj. Gnjavio me i po 2 puta kroz mjesec dana. Kako sam to riješio? Ne pazim na gas više. Tjeram auto kada god stignem. Ne pali se regeneracija ima već 3-4 mjeseca.

Poanta: taman šta misliš uštedjeti laganom vožnjom potrošiš na regeneraciju i živcima. Vozi auto i uživaj. Ne boji se dati gasa ...

kuhmo
03.09.2018, 11:01
Evo sad će godina dana da sam dobio službeni auto sa tim famoznim DPF . Iz početka se stalno palila regeneracija, a često prije nego sam došao na cilj. Gnjavio me i po 2 puta kroz mjesec dana. Kako sam to riješio? Ne pazim na gas više. Tjeram auto kada god stignem. Ne pali se regeneracija ima već 3-4 mjeseca.

Poanta: taman šta misliš uštedjeti laganom vožnjom potrošiš na regeneraciju i živcima. Vozi auto i uživaj. Ne boji se dati gasa ...
Ili ne ugasis auto kad krene regeneracija? 🤔

BMW320i
03.09.2018, 12:24
Ili ne ugasis auto kad krene regeneracija? 🤔

Da, baš mi se da voziti još 20-30 km a kući krenuo, čeka ručak čeka žena i dijete. Hoću ga je...t. Par puta sam i odradio sve po PS-u, pa sam imao i 2 putovanja (autoput 2x 1000km) i opet isto sranje. Čim pazim na gas gnjavi me poruka. Kako ga vozim malo žešće, ne gnjavi me ništa evo već mjesecima.

kuhmo
03.09.2018, 12:38
Da, baš mi se da voziti još 20-30 km a kući krenuo, čeka ručak čeka žena i dijete. Hoću ga je...t. Par puta sam i odradio sve po PS-u, pa sam imao i 2 putovanja (autoput 2x 1000km) i opet isto sranje. Čim pazim na gas gnjavi me poruka. Kako ga vozim malo žešće, ne gnjavi me ništa evo već mjesecima.
Pa ja bi T5 i Golfa 7 ostavio da rade isprid kuce par minuta dok ne ugase DPF znak. Dignu se okretaji na cca 1200 RPM i to je to, nakon par minuta gotovo.

BMW320i
03.09.2018, 12:44
Pa ja bi T5 i Golfa 7 ostavio da rade isprid kuce par minuta dok ne ugase DPF znak. Dignu se okretaji na cca 1200 RPM i to je to, nakon par minuta gotovo.

Ma sve 5. I ja sam znao odraditi regeneraciju. Nije problem, ali kažem, ako se auto gnjavi u vožnji taj se filtar lako opet začepi.

Kažem da ne treba toliko paziti na gas (potrošnju) , jer će se to sve anulirati učestalim regeneracijama.

kuhmo
03.09.2018, 14:03
Ma sve 5. I ja sam znao odraditi regeneraciju. Nije problem, ali kažem, ako se auto gnjavi u vožnji taj se filtar lako opet začepi.

Kažem da ne treba toliko paziti na gas (potrošnju) , jer će se to sve anulirati učestalim regeneracijama.
Ja nikad ne pazin na gas, osim kad je ladan :D